کشف و معدوم سازی بیش از 16 تن مواد غذایی غیر قابل مصرف

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان چناران از کشف و معدوم سازی بیش از 16 تن مواد غذایی غیر قابل مصرف خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان چناران، دکتر احمدرضا رجب پور با اشاره به اهمیت سلامت مواد غذایی گفت: رکن استقلال اقتصادی، خودکفایی در تأمین مواد غذایی سالم است و کشوری که بتواند مواد غذایی مورد نیازش را به تنهایی و بدون وابستگی به اجانب و در سلامت کامل تأمین کند، قادر است خود را از زیر فشارها برهاند و در برابر مشکلات و مشقات ایستادگی کند.

وی با اشاره به اینکه شهرک صنعتی چناران با مساحت 605 هکتار یکی از بزرگترین شهرک های صنعتی شرق کشور محسوب می شود افزود: هم اکنون تعداد  92 واحد صنعتی غذایی و آرایشی در شهرک صنعتی چناران فعال است که 88  مورد آن واحد غذایی فعال می باشد. از ابتدای سال جاری 194 مورد بازدید توسط کارشناسان نظارت بر مواد غذایی،آرایشی و بهداشتی صورت گرفته که 14 مورد اخطار و تذکر و 2 مورد معرفی به کمسیون ماده 11 صادر شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان چناران ادامه داد از ابتدای سال جاری تعداد 101 مورد نمونه برداری توسط کارشناسان نظارت بر مواد غذایی،آرایشی و بهداشتی انجام شده و 16170 کیلوگرم مواد غذایی غیر قابل مصرف کشف و معدوم گردیده است.

دکتر رجب پور افزود: از ابتدای سال 98 تعداد 155 مورد مجوز صادرات و 111 مورد پروانه ساخت صادر و تمدید شده است و 3 واحد صنایع غذایی مستقر در چناران (خمیر مایه رضوی، بهار رز چناران، احیانان ایرانیان) به عنوان واحدهای نمونه صنایع غذایی استان معرفی شده اند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان چناران عزیز خاطر نشان کرد در سال رونق تولید علاوه بر حمایت از صنایع غذایی فعال شهرستان، تمام تلاش خود را جهت حفظ سلامت مواد غذایی تولید شده و رعایت استانداردهای بهداشتی به کار بسته است تا هم چرخ اقتصاد به حرکت درآید و هم سلامت مردم تضمین شود.